پیام کهنه
وبلاگ عمومی روستای کهنه
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: عباسی کهنه - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٤

حلول ماه مبارک رمضان ، بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه و نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه را به شماهموطنان تبریک عرض نموده. امید اینکه خدا سعادت درک این ماه رو به ما عنایت فرماید تا انشالله بتونیم از برکات این ماه ذخیره خیری برای آخرت خود کسب بنماییم .

التماس دعا

نویسنده: عباسی کهنه - یکشنبه ۱٧ خرداد ۱۳٩٤

مشکلات مربوط به گاز رسانی و مناسب نبودن راه از عمده مشکلات موجود 6 روستای غربی بخش مرکزی شهرستان جغتای است که باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد تا با عزم جدی مسئولین عقب ماندگی های موجود برطرف شود.


با توجه به اینکه طولی از راه ارتباطی این روستا ها از مسیر سه راهی دستوران به سمت روستای الله آباد  و از کارخانه سیمان به سمت روستای محمدیه چندین سال است زیرسازی شده است ونمایندگان و مسوولان زیادی در این سالها قول بهسازی و آسفالت این مسیر را داده اند ولی هر بار به دلایلی به حال خود رها شده است.

آیا مردم این  روستا ها که شهیدان زیادی تقدیم انقلاب کرده اند حق استفاده از راه ارتباطی مناسب را ندارند، به هر حال برخورداری از حداقل امکانات رفاهی و خدمات عمومی براساس اصول قانون اساسی حق مسلم همه اقشار کشور از جمله روستائیان است .

مردم روستاهای عبوری از این جاده به دلیل وضعیت بد راه ‌های روستایی بسیار گله‌ مند هستند ، مسیر ارتباطی منطقه خاکی و تردد و رساندن بیماران به بیمارستان در این جاده بسیار سخت و دشوار است و علاوه بر خسارت مالی که متوجه ماشین ها می شود ، سلامت شهروندان بعلت گرد و خاک حاصله از تردد خودروها بخصوص چند سال اخیر ماشینهای سنگین کارخانه سیمان در خطر است  و حتی پس از بارش باران هم از گل و لای انباشته شده و تردد را سخت می کند. به طوری که چند نفر از ساکنان این روستا به دلیل دیر رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده اند.

با توجه به نامطلوب بودن وضعیت راه‌ های مواصلاتی 6 روستای غربی بخش مرکزی (روستاهای کهنه،الله آباد ،محمدیه، حسن آباد،شادمان و جاورتن) شهرستان جغتای ، انتظار می‌رود اقدامات قابل توجهی از سوی مسئولین امر در این زمینه انجام گیرد چراکه صرف نظر از خدمات رسانی به روستاها و مناطق محروم بعنوان وظیفه اصلی مسئولین، رسیدگی به وضعیت راه های روستایی میتواند نقش مهمی در توسعه منطقه داشته باشد بطوریکه متأسفانه عدم توجه به زیرساخت ‌های لازم در مناطق روستایی به ویژه راه مناسب باعث مهاجرت مردم به شهرها شده است.

گفتنی است با توجه به پیگیریهای انجام شده ، مسئولین اداره راه و شهرسازی شهرستان ، متأسفانه علت راکد ماندن عملیات این جاده را نبود اعتبارات و یا نبود پیمانکار اعلام می کنند و ادامه تکمیل شدن جاده را منوط به تأمین اعتبار ذکر می کنند.

به هر حال از آنجا که توسعه راه های روستایی علاوه بر توسعه اقتصادی رشد رفاه عمومی را هم شامل خواهد شد ، لزوم اختصاص ردیف بودجه مشخص و تخصیص اعتبار کافی ، و پیگیری مداوم مسئولین شهرستانی لازم به نظر می‌ رسد.

لازم به ذکر است روستاهای کهنه، الله اباد، ، محمدیه، حسن آباد، جاورتن و شادمان در فاصله 20 تا 30کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارند.

به هر حال می توان گفت حکایت راه ارتباطی روستای ماحکایت قیر و قیف است ،وقتی قیر هست قیف نیست ،وقتی قیف هست قیر نیست ،وقتی هم که قیر و قیف هست کارگزارش نیست.

 
نویسنده: عباسی کهنه - جمعه ۱٥ خرداد ۱۳٩٤

نویسنده: عباسی کهنه - چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩٤

خدایا !

تو آنچنانی که من دوست دارم...

پس مرا آنچنان کن که تو دوست داری

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه امین

 

اقامه نماز جماعت در مسجد امیرالمومنین روستای کهنه

به مناسبت میلاد مسعود آقا امام زمان(عج)مردم شریف روستای کهنه همچون گذشته به جشن وسرور وشادمانی پرداختند.مراسم جشن نیمه شعبان بعد از نماز مغرب وعشا در مسجد امیرالمومنین روستا برگزار گردید.مدیریت جشن بر عهده شورای اسلامی،هیئت امنای مسجدو پایگاه مقاومت شهدای کهنه بود که توسط آقای رضائیان (مجری)وحاج میرزا ترابی و حاج سید ولی الله حسینی مجد (مداحان اهل بیت روستا) به نحو بسیار زیبا ومفرح اجرا گردید.

سین برنامه ها بدین شرح می باشد:

پخش موزیک و مولودی ویژه میلاد امام زمان از تریبون مسجد قبل از اقامه اذان ، افامه نماز مغرب و عشا به امامت طلبه جوان روستا سید مهدی کهنه ،تلاوت قرآن،خیرمقدم ،مولودی خوانی ، پخش صلوات وتوزیع شربت وشیرینی وآذین بندی وچراغانی کردن فضای مسجد .

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
نویسنده: عباسی کهنه - چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩٤

امسال نیز همانند سالهای گذشته مراسم 15 برات با شور و شعف خاصی برگزار گردید اما چیزی که در این بین زیاد مشهود بود ،می توان به  حضور اندک ساکنین خارج از روستا که هر ساله به هر نحوی جهت زیات اهل قبور خود را به روستا می رساندند اشاره کرد و دیگری اسکلت نیمه کاره امام زاده بی بی حسنی روستا که به دست فراموشی سپرده شده است که در مورد اول می توان گفت شاید گرانی بنزین بی اثر نبوده است اما علت تاخیر در ساخت امام زاده را می بایست از هیئت امنای امام زاده سوال نمود .

 

 

 

15 برات 1394

نویسنده: عباسی کهنه - یکشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٤

صعود به کوه پکش(پاکش)از ارتفاعات روستای کهنه واقع در جنوب روستای کهنه به  مناسبت روز جوان در مورخه 03/08 /1394

نویسنده: عباسی کهنه - یکشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٤

دورنمایی زیبا از روستای کهنه

عباسی کهنه
با سلام وعرض ارادت محضر هم روستائیان عزیز،به وبلاگ پیام کهنه خوش آمدید این وبلاگ بیشتر جهت شناسایی ودرج پیشینه ی تاریخی و موفقیت های علمی و فرهنگی، ورزشی هنری روستای همیشه جاوید کهنه نوشته شده ، تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.حقیقتاً گاهی خاطره ای ، عکسی ، پیامی از زادگاه ما، روستای کهنه می تواند صیقل دهنده ی روح و روان خسته ی همه ی عزیزانی باشد که در - آمد و شد روزگار ، دلتنگ آن لحظه های نابند . در این راستا با دیدن تصاویرو مطالعه مقالات وبلاگ مذکور می توانید با تجدید خاطره، غبار خستگی را از تن های خسته بزدایید . دست های نیاز ما برای دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات ، اشعار ، مطالب علمی ، تاریخی ، عکس و فیلم و ... بلند است. ما را یاری کنید تا انشاء ا... بتوانیم گامی مؤثر در راه شناخت تاریخ گذشته گانمان برداریم. منتظر گلبرگ عنایت شما نسبت به ارسال مطالب شما بزرگواران هستیم . با نظرات سازنده ی خود ما را بهره مند نگاه مهربان خود نمایید . یا علی مدد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :