پیام کهنه
وبلاگ عمومی روستای کهنه
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عباسی کهنه - شنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٤

همزمان با روز عید سعید فطر نماز عید سعید فطر در مدرسه تراب روستا اقامه گردید.


طبق عادت هرسال، مردم روستا در عید سعید فطر از صبح زود در مسجد جامع جمع شدند و با صدای لبیک گویان مسجد رابه محل اقامه نماز عید فطر در محل مدرسه تراب روستا ترک نمودند.

این مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن توسط آقای رضائیان وجمع آوری زکات فطریه توسط هیئت امنای مسجد جامع روستا  آغاز شد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رمضانی ، روحانی روستا سخنرانی کردند،

و بعد از سخنرانی ایشان ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح اقامه نماز عید فطر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا رمضانی آغاز شد.

در پایان این مراسم نیز، اهالی روستا به صورت دسته جمعی بر سر مزار شهدا و درگذشتگان اهالی روستا، با قرائت فاتحه یاد درگذشتگان روستا را گرامی داشتند.

نویسنده: عباسی کهنه - شنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٤

مردم همیشه در صحنه روستای کهنه همچون سال‌های گذشته حضور بسیار خوبی در راهپیمایی روز قدس داشتند و امسال نیز شاهد حضور دشمن‌شکن مردم و فریادهای بر علیه استکبار و صهیونیست بودیم.

 

نویسنده: عباسی کهنه - چهارشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٤

همزمان با ایام لیالی قدر مراسم احیا در مسجد امیرالمومنین روستا همچون سنوات گذشته برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور اهالی مومن و خداجوی این روستابرگزار گردید، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، بعد صرف افطاری در هیئت ابوالفضلی روستا ابتدا دعای افتتاح قرائت،  و در ادامه حاج آقای رمضانی روحانی وقت روستا به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان ضمن بیان اهمیت این شب ها، درباره زندگی امام علی(ع) و شهادت آن امام راستین سخنانی را بیان نمودند.

در ادامه دعای جوشن کبیر قرائت گردید و سپس مراسم نوحه خوانی و سینه زنی و در پایان با به سرگرفتن قرآن و قرائت نماز قضا به صورت جماعت این مراسم عرفانی به پایان رسید.

 

با تقدیر و تشکر از آقای سیدمهدی ساجدی بابت ارسال تصاویر

نویسنده: عباسی کهنه - دوشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٤

با گذشت بیش از 4 ماه از تعطیلی دفتر پست بانک روستا به علت بلاتکلیفی که خدمات پست بانک قبلا در دفتر مخابرات روستا و توسط کارگزار این دفتر انجام می شد پس از واگذاری به بخش خصوصی توسط آقای حسین جلالی منش در داخل روستا مجددا بازگشایی و آماده خدمت به اهالی می باشد.

لازم به ذکر است دفتر پیشخوان دولت نیز به زودی در روستا راه اندازی می شود.

نویسنده: عباسی کهنه - جمعه ۱٢ تیر ۱۳٩٤

چهارشنبه شب، همزمان با شب نیمه ماه رمضان و سالگرد میلاد امام حسن مجتبی(ع)، جشن میلاد این امام همام در مسجد امیرالمومنین روستا برگزار شد، که با استقبال زیادی از سوی مردم نیز مواجه شده بود.

جشن میلاد کریم اهل بیت(ع) همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور مردم و سخنرانی روحانی وقت روستا و مداحی ذاکران ائمه اطهار(ع) برگزار شد.

در این جشن افزون بر اقامه نماز ، برنامه های دیگری از قبیل سخنرانی، مولودی خوانی، گروه سرود،توزیع شربت و شیرینی و اهدای جوایز از طرف پایگاه برادران بسیج به نامهای حسن و ... نیز اجرا شد.

حسن ختام برنامه ها گوش جان سپردن به خطیب ارزشمند جناب حجت الاسلام رمضانی (روحانی مستقر در محل) بود.

عباسی کهنه
با سلام وعرض ارادت محضر هم روستائیان عزیز،به وبلاگ پیام کهنه خوش آمدید این وبلاگ بیشتر جهت شناسایی ودرج پیشینه ی تاریخی و موفقیت های علمی و فرهنگی، ورزشی هنری روستای همیشه جاوید کهنه نوشته شده ، تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.حقیقتاً گاهی خاطره ای ، عکسی ، پیامی از زادگاه ما، روستای کهنه می تواند صیقل دهنده ی روح و روان خسته ی همه ی عزیزانی باشد که در - آمد و شد روزگار ، دلتنگ آن لحظه های نابند . در این راستا با دیدن تصاویرو مطالعه مقالات وبلاگ مذکور می توانید با تجدید خاطره، غبار خستگی را از تن های خسته بزدایید . دست های نیاز ما برای دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات ، اشعار ، مطالب علمی ، تاریخی ، عکس و فیلم و ... بلند است. ما را یاری کنید تا انشاء ا... بتوانیم گامی مؤثر در راه شناخت تاریخ گذشته گانمان برداریم. منتظر گلبرگ عنایت شما نسبت به ارسال مطالب شما بزرگواران هستیم . با نظرات سازنده ی خود ما را بهره مند نگاه مهربان خود نمایید . یا علی مدد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :