پیام کهنه
وبلاگ عمومی روستای کهنه
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عباسی کهنه - پنجشنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩٤

بسیاری براین باورند که پول منشاء تمام بدبختی‌ها است.آنها نمی دانند که پول به نوبه خود چیز بدی نیست،بلکه ناتوانی در استفاده از آن و واسطه قرار دادن آن در ارتباطاط انسانی ، به خصوص در زندگی مشترک می تواند مشکل آفرین باشد.


یکی از معروف‌ترین نقل قول‌ها درباره پول به شکل جدی تحریف شده است. وقتی مردم این نقل قول را دهان به دهان و سینه به سینه نقل می‌کنند که «پول ریشه همه بدبختی‌ها و منشاء شر است»؛

یک نکته مهم را به‌کلی فراموش می‌کنند، که پول به خودی خود شر و شیطان نیست بلکه عاشق پول شدن، منشا شرارت و شیطانی است. بنابراین، اگر اجازه دهید که پول بین شما و دیگری قرار گیرد، خوبی‌ها و روابط انسانی نابود می‌شود.

به‌گزارش اقتصادنیوز، در این گزارش به‌ نقل از پایگاه اینترنتی چیت‌شیت، به برخی خواص شرارت‌آمیز پول که می‌تواند زندگی مشترک شما را نابود کند، اشاره می‌کنیم.

فقدان ارتباطات و مشورت

اهمیت ارتباط برقرار کردن در روابط شخصی کاملا اثبات شده است اما وقتی به این رابطه پول را بیفزایید، این اهمیت بیش از پیش افزایش می‌یابد.

صحبت کردن مداوم درباره تصمیمات مهم زندگی نظیر هزینه‌ها، بازنشستگی، یا حتی بحث‌های پیش پا افتاده‌ای مانند خرج کردن مبلغ مشخصی درطول ماه، به زوجین کمک می‌کند تا پا به پای هم برای اهداف مشترکی که هردو می‌خواهند، برنامه‌ریزی کنند.

بنابراین، شروع این مکالمه دوطرفه، به راحتی نشستن روی یک کاناپه و صحبت کردن معمولی است؛ کافی است یک یا دوبار در ماه، همراه با همسرتان، نگاهی صادقانه به درآمدها و هزینه‌های ماهانه خود بیندازید.

متاسفانه، بسیاری از مردم، ترجیح می‌دهند بیشتر درباره مرگ صحبت کنند تا درباره پول! و جالب‌تر اینکه شمار قابل توجهی نیز هرگز توانایی پاسخ دادن به سوالات پیش پا افتاده مالی را در زندگی مشترک ندارند.

جان سوئینی، استراتژیست مالی و بازنشستگی در موسسه Fidelity می‌گوید: همه خوب می‌دانیم که زوجین هی‌چگاه درباره مسایل مالی اتفاق نظر ندارند اما وقتی مشاهده می‌کنیم مطالب بسیار پیش پا افتاده‌ای نظیر میزان حقوق همسرشان را هم نمی‌دانند، بیشتر متعجب می‌شویم.

بنابراین، زوجین با اندکی وقت گذاشتن می‌توانند درباره برنامه‌ها و اهدافشان صحبت کنند و این شانس را داشته باشند تا یک امنیت مالی مستحکم برای رسیدن به اهداف آینده خود فراهم آورند.

کوهی از بدهی‌ها

بدهی، یکی از حقایق زندگی امروز ما است. به‌عنوان مثال، از هر 10 آمریکایی، 8 نفر به‌نوعی درگیر بدهی هستند. همه انواع بدهی‌ها به یک شکل ایجاد نشده‌اند. دست‌کم، بدهی‌های تحصیلی می‌توانند در‌ آینده به مشکلات مالی جدی‌تری تبدیل شوند.

اما برخی از انواع بدهی‌ها نظیر قرض‌ها، وام‌ها یا اقساط خرید، چیزی جز یک مانع جدی مالی در راه شکل گیری یک رابطه زناشویی مستحکم نیستند. اگر همسرتان میلیونها تومان بدهی دارد، این مساله می‌تواند یک مشکل جدی باشد که نه از فردا، بلکه از همین امروز نیاز به رسیدگی فوری، دارد.

داشتن بدهی‌های بالا، همچنین از یک مشکل اساسی یعنی «افراط در خرج کردن»، حکایت دارد که این یک مشکل احساسی و روانی محسوب می‌شود. بدهی بالا، همچنین نشان می‌دهد که همسرتان از نبود سواد مالی رنج می‌برد که این هم رسیدن زوجین به اهداف مشترک را با مشکل مواجه می‌کند.

برگزاری مراسم عروسی پر زرق و برق

چرا برخی عروسی‌ها تا این حد پرهزینه و زمان‌بر هستند؟ درست است که شب عروسی، یک شب به یادماندنی و منحصر به‌فرد و همین‌طور فرصت مناسبی است تا عشقتان را به کل جهان ثابت کنید. اما این بدین معنا نیست که این اثبات عشق باید به قیمت نابودی آینده تمام شود.

گرچه برخی از زوجین به‌طور میانگین صدها میلیون تومان خرج مراسم عروسی خود می‌کنند، اما برخی زوجین هم هستند که با هزینه‌ای بسیار بسیار کمتر از این مراسم ازدواج خود را برگزار می‌کنند و به همان نسبت گروه اول از شب ازدواج خود لذت می‌برند.

جالب اینجاست که برگزاری یک مراسم بسیار پرهزینه، هرگز تضمینی بر خوشبختی و جاودانگی عشق شما نخواهد بود بلکه برعکس، منجر به برخی اختلافات آینده می‌شود. نتایج یک مطالعه که ازسوی دانشگاه ایموری انجام شده نشان می‌دهد نرخ طلاق در زوج‌هایی که برای مراسم ازدواج خود 20 هزار دلار (حدود 66 میلیون تومان) یا بیشتر هزینه می‌کنند، در مقایسه با زوج‌هایی که مبلغ بسیار پایین‌تری را هزینه می‌کنند، بسیار بالاتر است.

نویسنده: عباسی کهنه - دوشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٤

 

گروه جهادی طرح هجرت، اعزامی از بسیج دانش آموزی ناحیه سپاه شهرستان جغتای پس از 10 روز فعالیت جهادی, از مورخه 10/05/1394 الی مورخه 20/05/1394 در روستای کهنه و ارائه خدمات در عرصه های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی ،مشاوره ،محرومیت زدایی و عمرانی به مردم شریف این روستا، روز دوشنبه مورخ 20/05/1394در مراسمی همزمان با برگزاری مراسم یادبود شهدای والامقام روستا با حضور اهالی و مسئولان محلی به کار خود پایان دادند.
تقویت امید به زندگی و ایجاد انگیزه برای حضور در جوامع روستایی و مناطق محروم و  ترویج روحیه نشاط و کار، همچنین ایجاد باور در میان اهالی این روستا نسبت به توانایی‌های بومی برای حل مسائل و مشکلات از جمله برکات این اردوهای جهادی بود .

عمده فعالیت این گروه:

- برنامه های فرهنگی شامل برگزاری کلاس فرهنگی از کودک تا بزرگسال و بازدید از خانواده های شهدا و آزادگان روستا, همچنین برنامه های مذهبی مختلف در سطح روستا از جمله مراسم زیارت عاشورا هر شب قبل نماز مغرب و عشا ء و دعاهای توسل،کمیل و ندبه در مزار شهدا  ، جشن تکلیف برای دختران روستاها و جلسه های آموزشی برای اهالی.

- فعالیت عمرانی شامل تعمیرات جزئی و رنگ آمیزی یک خانه مسکونی  و رنگ آمیزی درب ودیواره مسجد روستا و نقاشی دیوار مدرسه

- برنامه‌ی بهداشتی درمانی، حضور پزشک متخصص طب سنتی در روستا

- بررسی وضعیت اشتغال در منطقه نیز در قالب تحقیق و شناسایی از منطقه جهت یافتن پتانسیل های کاری منطقه و رایزنی با مسولین و متخصصین به جهت ایجاد فضای مشاغل مستعد در روستا.  البته به نتیجه رسیدن آن، همت بزرگی را از مجموعه های مربوط به آن می‌طلبد.

- جمع آوری گزارش و مستند از مشکلات و محرومیت های منطقه از جمله مشکل راه ارتباطی ، آب آشامیدنی ،گاز و... که امید است با رساندن این مستندات به گوش مسولین قدم‌های بهتری در این رابطه از سوی آنان برداشه شود.

حضور سرکار خانم حسن پور همسر شهید زاوه ،مشاور و استاد حوزه و دانشگاه در نهاد رهبری به مدت 2 روز ،حضور آقایان خواجوی از راویان خوب دفاع مقدس ،حاج عباس کریمی جانباز جنگ تحمیلی و از گروه تفحص شهدا  ، دکتر مهدوی متخصص طب سنتی از شهرستان سبزوار و دکتر قارزی در بحث اقتصاد مقاومتی را از چهره های شاخص در این اردوی جهادی می توان نام برد.

در هفتمین روز این اردو،شاهد حضور بخشدار محترم شهرستان آقای مهندس کلاوشکی به همرا تنی چند از مسئولین ادارات شهرستان از جمله آقای مسکنی ریاست محترم  کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان جغتای  به همراه جناب سرهنگ فروزان مهر فرماندهی محترم ناحیه مقاومت سپاه جغتای در روستا و بازدید از اردوی جهادی و تعدادی از خانواده های محروم روستا و بررسی وضعیت معیشتی آنها بودیم.

در پایان این اردو دهیاری و شورای اسلامی روستای کهنه با اهدای لوح تقدیر و هدایای معنوی از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر نمودند.

امید آن که این تلاش های ناچیز مورد قبول امام عصر(عج)قرار گیرد.نویسنده: عباسی کهنه - دوشنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩٤

این جلسه که راس ساعت 9:00 صبح روز یکشنبه مورخه 1394/05/11 در محل بخشداری مرکزی شهرستان جغتای برگزار گردید ، آقایان محبی معاون فرماندار ،مهندس کلاوشکی سرپرست  بخشداری مرکزی ، مهندس خیرآبادی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری , مهندس آقایی رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان جغتای و اعضای شورای اسلامی روستای کهنه حضور داشتند.


در ابتدا آقای کلاوشکی سرپرست بخشداری مرکزی ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور اعضای جلسه، هدف از برگزاری جلسه را بررسی مشکلات راه روستای اله آباد کهنه و مرتفع نمودن این مشکلات عنوان نمود و خواستار اصلاح مسیر و انجام مطالعه اولیه جهت تغییر مسیر از کف مسیل به دامنه غربی گردیدند.
وی در ادامه گفت: با توجه به وجود جاده فعلی در مسیر سیلابها هرگونه هزینه کرد در مسیر فعلی باعث تخریب ابنیه راه و در نتیجه هدر رفت اعتبارات خواهد گردید.
در ادامه جناب آقای محبی فر معاون فرماندار نیز با توجه به مشکلات موجود جهت تغییر مسیر خواستار پیگیری موضوع توسط ادارات راه و شهرسازی ، منابع طبیعی و میراث فرهنگی شد و افزود: تغییر مسیر فعلی و انتقال آن به سمت دامنه غربی موجب رفع آسیب پذیری جاده مذکور و در نتیجه سهولت رفت و آمد در زمستان خواهد گردید.
جناب آقای آقائی مسئول  نمایندگی راه و شهرسازی شهرستان نیز پس از اعلام انتخاب پیمانکار پروژه راه روستایی سه راهی دستوران ، اله آباد و شروع به کاراین پروژه پس از تجهیز کارگاه به طول 5 کیلومتر مسافت زیر سازی شده طی چند روز آینده ، موافقت خودرا در خصوص تغییر مسیر 3300 متر باقی مانده راه روستای کهنه به الله آباد نیزاعلام نمودند .


در پایان جلسه تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید:
مقرر گردید بخشداری مرکزی مکاتبات لازم را جهت تهیه نقشه مسیر جدید با فرمانداری معمول نماید.
مقرر گردید منابع طبیعی شهرستان جهت واگذاری زمین های ملی و رفع معارض موجود اقدام لازم را معمول نماید.
مقرر گردید شوراهای اسلامی روستای کهنه جهت رفع معارض مسیر جدید پیگیری لازم را معمول نمایند.
مقرر گردید پس از دریافت نقشه مسیر، راه و شهرسازی جهت آماده سازی اولیه اقدام لازم را معمول نماید.


نویسنده: عباسی کهنه - یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳٩٤

پروژة عملیات سنگ و ملاتی بند خاکی تراکمی روستای کهنه با اعتباراولیه  60  میلیون  تومان درحوزه آبریز کهنیدر در دست اجرا است .

کل اعتبار مصوب شده برای اجرای این طرح 350 میلیون تومان می باشد که با توجه به تاکید فراوان و قول مساعد فرماندار محترم شهرستان جغتای آقای مهندس علی آبادی در جهت اجرای این پروژه ,پیش بینی می شود در صورت تخصیص کل اعتبار تا انتهای سال 95 تکمیل وآماده بهره برداری شود.
هدف از اجرای پروژه مذکورجلوگیری از فرسایش خاک منطقه ، جلوگیری از بروز سیلابهای مخرب، تغذیه قنات و چشمه سارهای پائین دست با افزایش پوشش گیاهی منطقه و در نتیجه افزایش سطح درآمد، دامداران و بهره بردارن حوزه آبخیز مذکور می باشد .


عباسی کهنه
با سلام وعرض ارادت محضر هم روستائیان عزیز،به وبلاگ پیام کهنه خوش آمدید این وبلاگ بیشتر جهت شناسایی ودرج پیشینه ی تاریخی و موفقیت های علمی و فرهنگی، ورزشی هنری روستای همیشه جاوید کهنه نوشته شده ، تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.حقیقتاً گاهی خاطره ای ، عکسی ، پیامی از زادگاه ما، روستای کهنه می تواند صیقل دهنده ی روح و روان خسته ی همه ی عزیزانی باشد که در - آمد و شد روزگار ، دلتنگ آن لحظه های نابند . در این راستا با دیدن تصاویرو مطالعه مقالات وبلاگ مذکور می توانید با تجدید خاطره، غبار خستگی را از تن های خسته بزدایید . دست های نیاز ما برای دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات ، اشعار ، مطالب علمی ، تاریخی ، عکس و فیلم و ... بلند است. ما را یاری کنید تا انشاء ا... بتوانیم گامی مؤثر در راه شناخت تاریخ گذشته گانمان برداریم. منتظر گلبرگ عنایت شما نسبت به ارسال مطالب شما بزرگواران هستیم . با نظرات سازنده ی خود ما را بهره مند نگاه مهربان خود نمایید . یا علی مدد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :