پیام کهنه
وبلاگ عمومی روستای کهنه
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عباسی کهنه - سه‌شنبه ۱٢ اسفند ۱۳٩۳

 

 

محمدعلی آبادی ظهر امروز در حاشیه سفر رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی به روستاهای شهرستان جغتای با بیان اینکه برای گازرسانی به این روستاها اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان با تلاش نمایندگان مجلس اختصاص داده شده است، اظهار داشت: فاز نخست گازرسانی به روستاهای سطح منطقه آغاز شده که برای اجرای این پروژه بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و پس از اتمام فاز نخست پروژه، فازهای دوم و سوم نیز در سال ۹۴ اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرستان مسئله گیرنده های دیجیتال و نبود پوشش مناسب آنتن دهی در مناطق روستایی است، تصریح کرد: متاسفانه امکانات فنی برای پوشش آنتن‌دهی در این مناطق روستایی وجود ندارد که با پیگیری‌های صورت گرفته قرار شد تا ظرف چند هفته آینده تیمی از کارشناسان صدا و سیما در شهرستان مستقر شوند و مشکلات این بخش را حل کنند.

فرماندار جغتای با اشاره به اینکه شهرستان ظرفیت خوبی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری دارد، ادامه داد: در همین راستا چند طرح آبخیزداری، آبخوان داری اجرای بند خاکی و … طراحی شده که در اعتبارات سال آینده نیز پیش‌بینی‌های لازم برای آن صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات تملک و دارایی شهرستان جذب شده است، گفت: اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد از اعتبارات ماده ۱۸۰ در اختیار نمایندگان نیز به این شهرستان اختصاص یافته بود که با پیگیری‌های صورت گرفته این اعتبارات نیز به صورت کامل جذب شده و در مقایسه با سال گذشته بیش از پنج برابر افزایش یافته است.

علی‌آبادی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای احداث سه ایستگاه آتش نشانی در سه روستای این شهرستان نیز در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: یکی از مشکلات شهرستان مسئله آبرسانی به اراضی کشاورزی و جلوگیری از هدررفت آب‌های سطحی بود که با پیگیری‌های صورت گرفته قرار شد با اختصاص ۲۰۰ متر لوله رایگان به شهرستان و کشاورزان این مشکل نیز برطرف شود.

فرماندار جغتای با بیان اینکه بیش از یک هزار و ۲۰۰ خانه روستایی، خارج از محدوده طرح هادی روستاها در سطح شهرستان ساخته شده است، عنوان کرد: متاسفانه این ساخت و سازها مشکلات مختلفی را برای شهرستان ایجاد کرده و براساس ماده ۸ قانون منع واگذاری خدمات به منازل و مکان‌های خارج از محدوده ما نیز نمی‌توانیم خدمات مورد نیاز را به این مناطق ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای احداث سوله‌های ورزشی در سطح روستاهای این شهرستان نیز صورت گرفته است، گفت: این سوله‌های ورزشی چند منظوره در یک هزار و ۸ متر و با اعتبار ۱۶۰ میلیون تومان ساخته می‌شود.

فرماندار جغتای با بیان اینکه پروژه‌های فاضلاب در چند روستای شهرستان اجرایی شده است، اضافه کرد: در حال حاضر پروژه‌های آبرسانی در ۵۰ روستای این شهرستان اجرایی شده که تعداد روستاهایی هم که پروژه‌های آبرسانی در آنها اجرایی نشده بسیار کم بوده و با مشارکت و تامین اعتبارات لازم این روستاها نیز از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

علی‌آبادی با بیان اینکه پیگیری‌های خوبی برای استقرار دفاتر پیشخوان در سطح روستاها نیز صورت گرفته است، اظهار کرد: در همین راستا در سال آینده تعدادی از دفاتر پیشخوان روستایی در چند روستای شهرستان که دارای مرکزیت بیشتری هستند مستقر می‌شوند.

وی از پیگیری برای آسفالت راه‌های روستایی خبر داد و افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته حواله قیر برای روکش و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان پیش‌بینی شده که به زودی بسیاری از راه‌های روستایی شهرستان روکش آسفالت می‌شوند.

منبع:جغتای سلام

عباسی کهنه
با سلام وعرض ارادت محضر هم روستائیان عزیز،به وبلاگ پیام کهنه خوش آمدید این وبلاگ بیشتر جهت شناسایی ودرج پیشینه ی تاریخی و موفقیت های علمی و فرهنگی، ورزشی هنری روستای همیشه جاوید کهنه نوشته شده ، تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.حقیقتاً گاهی خاطره ای ، عکسی ، پیامی از زادگاه ما، روستای کهنه می تواند صیقل دهنده ی روح و روان خسته ی همه ی عزیزانی باشد که در - آمد و شد روزگار ، دلتنگ آن لحظه های نابند . در این راستا با دیدن تصاویرو مطالعه مقالات وبلاگ مذکور می توانید با تجدید خاطره، غبار خستگی را از تن های خسته بزدایید . دست های نیاز ما برای دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات ، اشعار ، مطالب علمی ، تاریخی ، عکس و فیلم و ... بلند است. ما را یاری کنید تا انشاء ا... بتوانیم گامی مؤثر در راه شناخت تاریخ گذشته گانمان برداریم. منتظر گلبرگ عنایت شما نسبت به ارسال مطالب شما بزرگواران هستیم . با نظرات سازنده ی خود ما را بهره مند نگاه مهربان خود نمایید . یا علی مدد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :