پیام کهنه
وبلاگ عمومی روستای کهنه
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عباسی کهنه - دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳٩۳

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی از ایجاد ردیف اعتباری برای چهار بانده شدن محور سبزوار ـ اسفراین در بودجه سال آینده خبر داد.

مضانعلی سبحانی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه در پی سئوال و برگزاری نشستی با وزیر راه و شهرسازی تیمی از کارشناسان این وزارتخانه به سرپرستی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل عمومی به شهرستان سبزوار سفر کردند، اظهار داشت: این تیم در راستای بررسی پروژه‌های راه و مشکلات آن در سطح منطقه حضور پیدا کردند که سفر آنها ثمرات خوبی را برای منطقه به ارمغان داشت.

وی با بیان اینکه در این سفر محور مواصلاتی فیروزه به سلطان‌آباد و سلطان‌آباد به سبزوار و جغتای به کاشک و چرو مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: یکی از پروژه‌هایی که در سطح منطقه مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت پروژه محور مواصلاتی سلطان‌آباد به جوین بود که این پروژه به صورت نیمه تمام رها شده بود.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه طول این محور مواصلاتی 30 کیلومتر است گفت: بیش از 20 کیلومتر از این محور زیرسازی و آماده آسفالت شده که قرار شد این بخش به زودی آسفالت شود و مابقی پروژه نیز پس از زیرسازی و آماده‌سازی در سال آینده آسفالت و به بهره‌برداری برسد.

سبحانی‌فر با اشاره به وضعیت پروژه حکم‌آباد ـ نقاب و نقاب به سه راه انداده یادآور شد: یکی از موضوعاتی که توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت مسئله بهسازی، بازسازی و آسفالت این مسیر بود.

وی با بیان اینکه بخش شمالی کنارگذر شهر نقاب نیز مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت، ادامه داد: برای اجرای این پروژه قرار شد تا بخشی از کار توسط اداره کل راه و شهرسازی استان و بخش دیگر توسط وزارت راه و شهرسازی مورد پیگیری قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت راه‌های مواصلاتی شهرستان جغتای گفت: محور مواصلاتی جغتای ـ دستوران و منیدر نیز توسط کارشناسان مورد بررسی و طرح مورد بازنگری قرار گرفت تا تصمیمات لازم و اعتبارات ملی برای آن در نظر گرفته شود.

وی گفت: با اجرای این پروژه شهرستان جغتای به شهرستان داورزن و محور بین‌المللی تهران ـ مشهد متصل می‌شود که میزان ترددها را تا 150 کیلومتر کاهش می‌دهد.

سبحانی‌فر با اشاره به ایجاد ردیف اعتباری چهار بانده شدن محور سبزوار ـ اسفراین و سبزوار ـ بردسکن‌‌ ـ کاشمر در قانون بودجه سال آینده اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز ردیف 215 این پروژه از سازمان برنامه‌ریزی گرفته شد که با اجرای آن منطقه سبزوار تبدیل به یک کریدور چهار طرفه شمال، جنوب، شرق به غرب می‌شود که ثمرات زیادی برای شهرستان‌های غرب استان خراسان رضوی در پی دارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه با ایجاد این ردیف اعتبارات لازم برای اجرای پروژه از جدول 20 و 19 قانون بودجه تامین می‌شود: اعتبارات اجرای پروژه محور سبزوار‌‌ ـ قوچان نیز از این محل تامین می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت محور مواصلاتی سبزوار ـ قوچان نیز گفت: تیمی از کارشناسان وزارت راه و شهرسازی مسیر 18 کیلومتری محور سبزوار ـ قوچان را مورد بررسی قرار داده‌اند که پس از مطالعه و بازبینی طرح قرار شد اجرای این پروژه از سمت سبزوار در سال آینده در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

سبحانی‌فر با اشاره به اینکه محور مواصلاتی جغتای به سبزوار نیز مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت، ادامه داد: در حال حاضر کار تعریض این محور به طول 11 کیلومتر در دستور کار قرار گرفته و پیمانکار نیز در حال اجرای پروژه است که با توجه به نیاز منطقه قرار شد تا در دو بخش دیگر این محور با پیمانکاران جدیدی عقد قرارداد صورت گیرد و کار نظارت بر پروژه به ادارات راه و شهرسازی جوین و جغتای واگذار شود.

وی با اشاره به موافقت وزارت راه و شهرسازی برای اجرای پروژه روکش آسفالت محور مواصلاتی سبزوار ـ اسفراین و محور مواصلاتی سبزوار ـ بردسکن تصریح کرد: یکی از محورهای مواصلاتی که در این سفر مورد بازبینی قرار گرفت محور سبزوار ـ روداب به طول 42 کیلومتر بود که در دو ماه آینده کار تعریض آن به پایان می‌رسد و قرار شد کار آسفالت پروژه در دستور وزارت راه و شهرسازی نیز قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه کار آسفالت محور مواصلاتی سبزوار ـ برآباد ـ داورزن ـ نامن نیز در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با تکمیل اتمام این پروژه استراتژیک میزان ترددها تا سقف 80 کیلومتر کاهش می‌یابد و شهر روداب به شهرستان داورزن و مسیر تهران ـ مشهد متصل می‌شود که با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته آسفالت این محور نیز تا 6 ماهه آینده در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اجرای پروژه کنارگذر کمربند شرق سبزوار ادامه داد: قرار بود در آذر ماه امسال یک لاین از این پروژه آسفالت و مورد بهره‌برداری قرار گیرد که متاسفانه به دلیل بروز برخی مشکلات این مسئله محقق نشد.

سبحانی‌فر افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته یک لاین از این محور آماده بهره‌برداری شده که قرار شد به زودی این محور نیز آسفالت شود تا بار ترافیکی که به دلیل حجم تردد وسایل نقلیه ترانزیتی از داخل شهر سبزوار صورت می‌گیرد به این محور منتقل شود./فارس

عباسی کهنه
با سلام وعرض ارادت محضر هم روستائیان عزیز،به وبلاگ پیام کهنه خوش آمدید این وبلاگ بیشتر جهت شناسایی ودرج پیشینه ی تاریخی و موفقیت های علمی و فرهنگی، ورزشی هنری روستای همیشه جاوید کهنه نوشته شده ، تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.حقیقتاً گاهی خاطره ای ، عکسی ، پیامی از زادگاه ما، روستای کهنه می تواند صیقل دهنده ی روح و روان خسته ی همه ی عزیزانی باشد که در - آمد و شد روزگار ، دلتنگ آن لحظه های نابند . در این راستا با دیدن تصاویرو مطالعه مقالات وبلاگ مذکور می توانید با تجدید خاطره، غبار خستگی را از تن های خسته بزدایید . دست های نیاز ما برای دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات ، اشعار ، مطالب علمی ، تاریخی ، عکس و فیلم و ... بلند است. ما را یاری کنید تا انشاء ا... بتوانیم گامی مؤثر در راه شناخت تاریخ گذشته گانمان برداریم. منتظر گلبرگ عنایت شما نسبت به ارسال مطالب شما بزرگواران هستیم . با نظرات سازنده ی خود ما را بهره مند نگاه مهربان خود نمایید . یا علی مدد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :