پیام کهنه
وبلاگ عمومی روستای کهنه
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عباسی کهنه - دوشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٤

 

گروه جهادی طرح هجرت، اعزامی از بسیج دانش آموزی ناحیه سپاه شهرستان جغتای پس از 10 روز فعالیت جهادی, از مورخه 10/05/1394 الی مورخه 20/05/1394 در روستای کهنه و ارائه خدمات در عرصه های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی ،مشاوره ،محرومیت زدایی و عمرانی به مردم شریف این روستا، روز دوشنبه مورخ 20/05/1394در مراسمی همزمان با برگزاری مراسم یادبود شهدای والامقام روستا با حضور اهالی و مسئولان محلی به کار خود پایان دادند.
تقویت امید به زندگی و ایجاد انگیزه برای حضور در جوامع روستایی و مناطق محروم و  ترویج روحیه نشاط و کار، همچنین ایجاد باور در میان اهالی این روستا نسبت به توانایی‌های بومی برای حل مسائل و مشکلات از جمله برکات این اردوهای جهادی بود .

عمده فعالیت این گروه:

- برنامه های فرهنگی شامل برگزاری کلاس فرهنگی از کودک تا بزرگسال و بازدید از خانواده های شهدا و آزادگان روستا, همچنین برنامه های مذهبی مختلف در سطح روستا از جمله مراسم زیارت عاشورا هر شب قبل نماز مغرب و عشا ء و دعاهای توسل،کمیل و ندبه در مزار شهدا  ، جشن تکلیف برای دختران روستاها و جلسه های آموزشی برای اهالی.

- فعالیت عمرانی شامل تعمیرات جزئی و رنگ آمیزی یک خانه مسکونی  و رنگ آمیزی درب ودیواره مسجد روستا و نقاشی دیوار مدرسه

- برنامه‌ی بهداشتی درمانی، حضور پزشک متخصص طب سنتی در روستا

- بررسی وضعیت اشتغال در منطقه نیز در قالب تحقیق و شناسایی از منطقه جهت یافتن پتانسیل های کاری منطقه و رایزنی با مسولین و متخصصین به جهت ایجاد فضای مشاغل مستعد در روستا.  البته به نتیجه رسیدن آن، همت بزرگی را از مجموعه های مربوط به آن می‌طلبد.

- جمع آوری گزارش و مستند از مشکلات و محرومیت های منطقه از جمله مشکل راه ارتباطی ، آب آشامیدنی ،گاز و... که امید است با رساندن این مستندات به گوش مسولین قدم‌های بهتری در این رابطه از سوی آنان برداشه شود.

حضور سرکار خانم حسن پور همسر شهید زاوه ،مشاور و استاد حوزه و دانشگاه در نهاد رهبری به مدت 2 روز ،حضور آقایان خواجوی از راویان خوب دفاع مقدس ،حاج عباس کریمی جانباز جنگ تحمیلی و از گروه تفحص شهدا  ، دکتر مهدوی متخصص طب سنتی از شهرستان سبزوار و دکتر قارزی در بحث اقتصاد مقاومتی را از چهره های شاخص در این اردوی جهادی می توان نام برد.

در هفتمین روز این اردو،شاهد حضور بخشدار محترم شهرستان آقای مهندس کلاوشکی به همرا تنی چند از مسئولین ادارات شهرستان از جمله آقای مسکنی ریاست محترم  کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان جغتای  به همراه جناب سرهنگ فروزان مهر فرماندهی محترم ناحیه مقاومت سپاه جغتای در روستا و بازدید از اردوی جهادی و تعدادی از خانواده های محروم روستا و بررسی وضعیت معیشتی آنها بودیم.

در پایان این اردو دهیاری و شورای اسلامی روستای کهنه با اهدای لوح تقدیر و هدایای معنوی از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر نمودند.

امید آن که این تلاش های ناچیز مورد قبول امام عصر(عج)قرار گیرد.عباسی کهنه
با سلام وعرض ارادت محضر هم روستائیان عزیز،به وبلاگ پیام کهنه خوش آمدید این وبلاگ بیشتر جهت شناسایی ودرج پیشینه ی تاریخی و موفقیت های علمی و فرهنگی، ورزشی هنری روستای همیشه جاوید کهنه نوشته شده ، تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.حقیقتاً گاهی خاطره ای ، عکسی ، پیامی از زادگاه ما، روستای کهنه می تواند صیقل دهنده ی روح و روان خسته ی همه ی عزیزانی باشد که در - آمد و شد روزگار ، دلتنگ آن لحظه های نابند . در این راستا با دیدن تصاویرو مطالعه مقالات وبلاگ مذکور می توانید با تجدید خاطره، غبار خستگی را از تن های خسته بزدایید . دست های نیاز ما برای دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات ، اشعار ، مطالب علمی ، تاریخی ، عکس و فیلم و ... بلند است. ما را یاری کنید تا انشاء ا... بتوانیم گامی مؤثر در راه شناخت تاریخ گذشته گانمان برداریم. منتظر گلبرگ عنایت شما نسبت به ارسال مطالب شما بزرگواران هستیم . با نظرات سازنده ی خود ما را بهره مند نگاه مهربان خود نمایید . یا علی مدد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :