حمله 12 قلاده گرگ به گوسفندان و دریدن 8 راس گوسفند


این حادثه روز جمعه مورخ07/09/1393 ساعت8:30 صبح در مراتع اطراف روستای کهنه و بر اثر حمله 12قلاده گرگ به گوسفندان آقای پیرعلی کهنه از ساکنان این روستا اتفاق افتاد.

این حادثه هنگامی روی داد که چوپان گله مشغول چرای گوسفندان بود و سگ های همراه گله نیز در محل چرای گله بودند. چوپان پس از آگاه شدن از حمله گرگ ها با سر و صدا از چند نفراز روستائیان که از آنجا در حال عبور بودند درخواست کمک کرد که تا رسیدن روستاییان، گرگ ها تعداد 8 راس گوسفند را دریدند و 4 راس را نیز زخمی نمودند.

بنا به اظهار چوپانها، گرگها بصورت تیمی اقدام به حمله می کنند تا کنون تیم های 12و 8 و 6 تایی گرگان بصورت مکرر گزارش شده که این کار را برای چوبان ها سخت کرده است. سگ ها از عهده گرگ ها بر نمی آیند؛ به طوری که ابتدا گرگ ها گله را پراکنده کرده پس از سوا کردن آنها را گیر انداخته و اقدام به زخمی و دریدن گوسفندان میکنند.

هر ساله با آغاز فصل سرما و بارش برف حیوانات وحشی با مشکلاتی از جمله تهیه غذا مواجه می شوندبه همین دلیل حضور گرگ ها در اطراف و داخل روستا مشکلات روستائیان را چندین برابر کرده است به طوری که برخی از اهالی از ورود گرگ به داخل روستا نیز خبر داده اند.

از آنجایی که طی چند سال اخیر حمله گرگها به دام ها در این روستا و روستاهای همجوارحوادث تلخی را رقم زده و اکنون حضور این حیوان خطرناک در این منطقه وحشت مردم خصوصاً روستائیان را به دنبال داشته است به طوری که حتی در دل شب ترس وجود این گونه حیوان در داخل روستا آسایش و امنیت را از خانواده ها سلب کرده است. 

لازم به ذکر است با مراجعه مکرر روستائیان جهت درخواست کمک از مسئولین محیط زیست شهرستان ، مسئولین قول پرداخت خسارت به روستائیان را داده اند که تاکنون محقق نشده است.

لذا از مسئولان تقاضامندیم در خصوص این معضل هر چه سریع تر چاره جویی و نسبت به جبران خسارات وارده به دامداران اقدام کنند.

/ 1 نظر / 79 بازدید
غلی اذری

ویکی این الهی ای گرگا