آسفالت جاده های روستایی جغتای در دست انداز اعتبارات

متأسفانه شهرستان جغتای از نظر راه های روستایی و شهری وضعیت نامناسبی دارد. جاده دسترسی ۱۰روستای بخش مرکزی شهرستان به شهر (جبله، جبله نو، دستوران، کهنه، اله آباد، حسن آباد، محمدیه، جاورتن، شادمان، منیدر) نامناسب است و متأسفانه عملیات اجرایی آسفالت آن چندسالی است که متوقف شده است و اهالی روستاهای مذکور نیز از این وضعیت گله مند هستند.

یکی از ساکنان روستای حسن آباد به خبرنگار ما می گوید: مسیر ارتباطی منطقه خاکی است و تردد در این جاده ها بسیار سخت و دشوار است و علاوه بر خسارت مالی که متوجه خودروها می شود، سلامت روستاییان به علت گرد و خاک ناشی از تردد خودروها در خطر است و حتی پس از بارش باران هم گل و لای انباشته شده، عبور و مرور را سخت تر می کند.

محمدرضا کهنه ای از اهالی روستای کهنه هم می گوید: وضعیت راه های ارتباطی با شهر بسیار نامناسب و تردد در این جاده های خاکی بسیار خطرناک است. یکی دیگر از جوانان روستای کهنه نیز همچنین با بیان این که فراهم نبودن زیرساخت های توسعه تأثیرات مستقیم و غیرمستقیمی در عقب ماندگی روستاها دارد، اظهار داشت: آسفالت جاده های روستایی نقش مهمی در شکوفایی منطقه دارد. وی به خبرنگار ما گفت: جاده روستای کهنه به جغتای وضعیت نامناسبی دارد.یکی از اهالی روستای شادمان نیز از وضعیت نامناسب جاده این روستا به جغتای انتقاد کرد و گفت: جاده روستای ما وضعیت خوبی ندارد به طوری که با کوچک ترین بارندگی ارتباط این روستا قطع می شود و مردم روستاهای شادمان و جاورتن به دلیل وضعیت بد راه های روستایی بسیار گله مند هستند. میرزایی ادامه داد: جاده های خاکی پس از بارش باران از گل و لای انباشته شده و تردد مردم را سخت می کند.روستانشین دیگری از منیدر به خبرنگار ما می گوید: تمام روستاهای این شهرستان دارای آب و هوای بسیار مطلوب بوده و با چشم اندازهای طبیعی بی بدیل، مستعد جذب گردشگر هستند. حسین منیدری افزود: متأسفانه به دلیل نبود زیرساخت های لازم به ویژه راه آسفالته از این ظرفیت های مهم برای ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی کمتر بهره ای برده می شود.وی اظهار داشت: با توجه به وضعیت نامناسب راه های روستایی نیاز است راه های این شهرستان بیشتر از این مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان این که اغلب جاده های روستایی این شهرستان نیازمند مرمت و بازسازی است، اذعان کرد: راه های روستایی نقش مهمی در توسعه گردشگری منطقه دارد و بی توجهی به زیرساخت های لازم در مناطق روستایی به ویژه راه مناسب باعث مهاجرت مردم به شهرها می شود. یکی از اهالی روستای اله آباد نیز به خبرنگار ما می گوید: آسفالت راه های روستایی از مطالبات به حق مردم این منطقه است. حق بیان افزود: راه، زیربنای توسعه و عمران و آبادانی هر منطقه است و روستاها با اجرای طرح های راه سازی رونق خاصی می گیرد.

وی همچنین با بیان این که بیشتر راه های روستایی شهرستان در مسیرهای رودخانه ای، قرار دارد، اظهار داشت: اجرای طرح های راه سازی و بهره مندی روستاییان از راه های مناسب نیازمند توجه مسئولان و اختصاص اعتبار ویژه است. وی بر لزوم رفع نقاط حادثه خیز این جاده و اهتمام مسئولان در آسفالت این راه روستایی تأکید کرد.

یکی از رانندگان که همیشه از این مسیر رفت و آمد می کند، به خبرنگار ما می گوید: جاده های ارتباطی این روستاها به شهر دارای نقاط حادثه خیز بوده که به دلیل وضعیت نامناسب امکان بروز تصادف جاده ای وجود دارد. رضایی تأکید کرد: از آن جا که کامیون ها و تریلرهای حمل سیمان از این جاده عبور می کند روز به روز بر تخریب آن افزوده می شود.

درخور یادآوری است که مسئولان اداره راه و شهرسازی شهرستان با بیان این که تداوم و توسعه آسفالت از سیاست های مهم این اداره است ، متأسفانه علت توقف عملیات آسفالت این جاده ها را نبود اعتبارات اعلام می کنند

 

منبع:روزنامه خراسان رضوی -چهارشنبه 26/09/1393- شماره انتشار 18860

/ 0 نظر / 25 بازدید